2025 ÉVI NYITVA TARTÁS
2025.01.15.


Tisztelt vásárlóink!

2025 január 6-tól
üzletünk ismét
NYITVA
tart.

Minden kedves jelenlegi,
és jövendő vásárlónknak
BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK !

Keresés a honlapon

Beépítés tokba

Ablakcserénél ritkábban előforduló beépítési mód.
Minden esetben előtte helyszíni méretfelvétel szükséges !!!
Ennél a beépítési módnál a régi nyílászáró tokjába történik a nyílászáró beszerelése.

A cégünknél forgalmazott nyílászárókra a gyártóink öt év garanciát vállalnak. Csak abban az esetben lehet ezt érvényesíteni egy esetleges garanciális hibánál, ha az ablakok és az ajtók szakszerűen lettek beépítve.


Ezért minden esetben kérjük szakemberrel (asztalos, épületasztalos) építessék be fa és műanyag nyílászáróikat.


Cégünk vállalja az általunk forgalmazott valamennyi kül- és beltéri nyílászáró szakszerű beépítését.


A beépítés költségei függenek a nyílászárók mennyiségétől, minőségétöl, a beépítés módjától, helyszínétől, egyedi sajátosságoktól.



A BEÉPÍTÉSRE MINDÍG EGYEDI ÁRAJÁNLATOT KÉSZÍTÜNK !



Felmérésnél elvégzendő feladatok:

- Ablakcsere előtt minden esetben helyszíni felmérést tartunk, a megrendelővel előre egyeztetett időpontban. Itt az építtető feladata, hogy tájékoztasson minket a beépítendő nyílászáró főbb paramétereiről (anyag, felületkezelés, szín, nyitásmód, nyílásirány, tokosztók esetleges alkalmazása, toktoldók alkalmazása a későbbi árnyékolástechnikai elemek felszerelhetősége miatt, stb...). Természetesen minden felmerülő kérdés megoldásában segítunk, pontos tájékoztatást nyújtunk mindenről.
- A régi nyílászárók megmaradó tokjának ellenőrzése, hogy alkalmas-e az új beépítendő nyílászáró fogadására. Egyes fa ablaktípusok tokja alkalmatlan, ill. előfordul, hogy az állapta (korhadt, nagy a nedvességtartalma, stb...) nem engedi ezt a műveletet. Ilyen esetben mindenképpen a teljes szerkezet eltávolítását és új nyílászáró, közvetlenül a falazatba építését javasoljuk.
- A felmérés végeztével írásban adjuk meg a nyílászáró csere pontos költségeit, ha ezt a megrendelő elfogadja, akkor történhet meg a nyílászáró cseréje.

A beépítés munkafázisai:

1. A régi nyílászáróról leszereljük a szárnyakat, azok zsanérjait és egyéb alkatrészeit a tokról eltávolítjuk.
2. Az új nyílászáró szárnyainak leszerelése illetve fix üvegezésű szerkezetekből az üvegek kiszerelése.
2. A szerelési furatok elkészítése.
3. Beállítjuk a régi nyílászáró falban maradó tokjába az új ablak tokját. A tokot vízszintes és függőleges irányban pontosan beállítjuk, majd a tokrögzítő csavarok segítségével végleges helyére rögzítjük.
4. A tok rögzítése után vissza kell szerelni a szárnyakat és beüvegezni a fix elemeket.
5. A funkciópróba után a régi és az új tok közötti hézagot hőszigetelő anyaggal kell tömíteni, ügyelve arra, hogy a tokszárak ne deformálódjanak.
6. Végül – szükség szerint – takaróléceket helyezünk a szerelési hézagokra, az ablaktok és a régi fa tok találkozásához.

A szerelés költsége tartalmazza:

- a régi fatokról a felesleges alkatrészek eltávolítását,
- nyílászárók szakszerű beszerelését a régi fatokba,
- vasalat finombeállítását, a nyílászáró működésének bemutatását,
- takarók felszerelését az új és a régi tok közé (a takarási munkák csak az illesztési hézag takarására vonatkoznak),
- párkányok felszerelését (amennyiben az árajánlatban külön szerepel),
- árnyékolástechnikai elemek felszerelését (amennyiben az árajánlatban külön szerepel),
- a beépítéshez szükséges segédanyagokat (dübel, csavar, PURhab, szilikonos ill. akril tömítőanyagok),
- az elbontott szerkezetek elszállítását.

A szerelés költsége NEM tartalmazza:

- beépítés előtt a régi fatok átalakítását, állagmegóvását,
- beépítés végeztével a fatok teljes felületének letakarását (a beépítést követően egy szakembernek kell a még látszó fafelületet lekezelni, lefesteni).

A tokba építés előnyei-hátrányai:

Előnye :
- A költségeket ezzel a beépítési megoldással valamelyest csökkenthetjük, hiszen az új szerkezet tényleges tokmérete mindenképpen kisebb a meglévő fa tokrész méretével, így az új ablakunk ára alacsonyabb.
- A helyreállítás költségeit is megtakaríthatjuk, amely már 2-3 ablak cseréje esetén is több tízezer forintot jelenthet.
- A szerelés időtartama lényegesen rövidebb és a vele járó koszt is megússzuk egy néhány perces, egyszerű takarítással.

Hátránya :
- Ha mégis kibontjuk a régi tokot, és a bontásos beépítési módot választjuk, akkor a falazat javítása után, egy időállóbb szerkezeti egységet kapunk.
- Mivel az új szerkezet tokmérete kisebb a meglévő fa tokrész méretével, így a bevilágító felület is kisebb, kevesebb természetes fény jut be a lakásba.
- A régi tokba illesztett szerkezetnél előforduló, hőtágulásból eredő, a tömítőanyagon sűrűn megjelenő hajszálrepedésekkel számolnunk kell. Ezeket az esetleges repedéseket ki lehet javítani és nincs szerkezetet gyengítő hatása, inkább csak esztétikai hiba.
- Nem minden ablaktokba lehet így új nyílászárót beépíteni! Egyes fa ablaktípusok tokja alkalmatlan, ill. előfordul, hogy az állapota (korhadt, nagy a nedvességtartalma, stb...) nem engedi ezt a műveletet. Ilyen esetben mindenképpen a teljes szerkezet eltávolítását és új nyílászáró, közvetlenül a falazatba építését javasoljuk.


Keressenek bennünket bizalommal, mindenkinek legjobb tudásunk szerint segítünk.